Pozycja snu wpływa na nasze sny?
#11
Większość ld miałem śpiąc na plecach, dlatego jak nie chce świadomości śpie na boku. Nie moge jednak stwierdzić czy to zależy od pozycji, czy przyzwyczajenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#12
@Drafolit,
przyzwyczajenia. Osobiście wykstałciłem sobie takie coś, że sen na plecach ma służyć celom oneironautycznym, a na boku regeneracyjnym. Gdy chcę po prostu szybko zasnąć i obudzić, kładęsię na bok i potem sny są głębokie oraz rano ciężko pamiętam jakiś sen. Zasypiając na plecach, pamiętam większość snów (jak już wspomniałem wyżej), jestem w nich bardziej świadomym i budzę się co fazę. Pozycja ma znikomy wpływ na sen, o ile w to nie wierzymy/nie wypracujemy tego sobie gdzieś podświadomie, że dana pozycja oznacza co innego.
Oneironautyka.info - Blog Świadomego Śnienia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#13
@Nalewaa
W podobny sposób u mnie to wygląda, ale z tego co pamiętam to kiedyś gdy chcialem powstrzymać ld był problem, dopiero gdy kładłem się na bok zaczeło się udawać, a na plecach nie było takiej opcji. Dopiero wyrabiałem sobie jakieś senne nawyki, więc nie mam pewności w jakim stopniu sama pozycja wpływała na początku. Sugestia też to zabardzo nie była, bo zależność zauważyłem później.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#14
Możliwe, że w jakiejś pozycji jest mniej wygodnie i sen jest płytszy, stąd łatwiej o LD. To może działać tak samo jak to, że w pewnych pozycjach trudniej w ogóle zasnąć.
Ehhh, niby mi na plecach trudniej, ale nadal za głęboki sen na LD. Czas wreszcie kłaść się wcześniej spać :P
...potencjalnie każdy z nas może nabrać głębokiego przekonania, że coś ma sens tylko dlatego, że mamy akurat wyższy poziom dopaminy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Skocz do:

UA-88656808-1