Podróż do podświadomości
#1
Dobry wieczór,

Nie dalej jak tydzień temu śniła mi się podróż samolotem. Nie wiem dokąd leciałam, ale odczuwałam wyjątkowy jak na mnie spokój podczas lotów. Na miejscu okazało się, że wszystkie miejsca siedzące są zajęte i jako jedyna miałam stać przez całą trasę. Zestresowałam się, bo podniesienie się z miejsca siedzącego podczas trwania lotu graniczy u mnie z cudem, ot dziwne nieuzasadnione lęki. Poza tym strasznie nie lubie rzucać się w oczy, a stojąc jak ten kołek byłam niestety w centrum uwagi. Czułam wtedy straszne zażenowanie. 
I wtedy podszedł do mnie mężczyzna, którego znam w życiu realnym ale od ponad roku z mojej winy nie mam z nim kontaktu. 
I tu krótko o tej sytuacji: Iskrzyło między nami, ale ja byłam w bardzo opłakanym stanie (przez pogorszenie stanu zdrowia zawaliłam studia, popadłam w depresję z której dopiero niedawno udało mi się wydostać) i związek był ostatnim czego chciałam. Odsunęłam się od Mateusza i bez słowa wyjaśnienia przestałam się odzywać, za co jest mi cholernie wstyd. Chciałam się odezwac do niego ale za każdym razem tchórzyłam i tak minął rok. Prawie o nim zapomniałam aż do tego snu.

Gdy do mnie podszedł, bez słowa mnie przytulił i całą trasę stał ze mną. To, że był przy mnie, dodawało mi ogromnej otuchy, poczucia bezpieczeństwa. Chciałam z nim porozmawiać, wytłumaczyć się, ale głos uwiązł mi w gardle. W jego oczach widziałam smutek/ból, może lekka nuta chłodu. W każdym razie to odebrało mi odwagę. Lot minął, a my mieliśmy czekać na przesiadkę.  W tym czasie wraz z nim i kilkoma innymi pasażerami musieliśmy pójść do pewnego starszego czlowieka. Siedział w swoim domu, oglądał telewizję. Mówil do nas coś łamaną polszczyzną, lecz nie jestem w stanie sobie przypomnieć, co konkretnie chciał przekazać. Zostałam u niego nieco dłużej, a pozostali wyszli. 
Gnałam na przystanek (samolot nie lądował na lotnisku, tylko na przystanku autobusowym) zestresowana, że odlecą beze mnie. 
Na szczęście stali i czekali, a samolot dopiero podleciał. Mateusz patrzył na mnie tak samo jak w samolocie, podeszłam bliżej, żadne z nas nie zainicjowało rozmowy. Gdy weszliśmy do samolotu, miejsc wolnych bylo znacznie więcej, ale on i tak stał, a tym samym ja nie mogłam przejść. Zapytałam się, czemu nie siada. Nie pamiętam czy coś mówił, ale znów mnie przytulił. I tu się sen skończył.

Co to może oznaczać? Czy to zwykły figiel podświadomości czy może w tym śnie chciał mi coś przekazać? 
Sen co prawda nie należy do najdziwniejszych, przynajmniej ja mam już na swoim koncie więcej dziwnych, nawet psychodelicznych snów, jednak po tym od kilku dni nie potrafię się pozbierać, czuję dziwny niepokój. 

Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuję :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Myślę, że ten sen jest wyrazem twojej potrzeby oparcia w otaczającym stresie. Jako symbol stresu sen zaprezentował ci sztampowe oraz bardzo osobiste sytuacje z życia kojarzące się ze znacznym dyskomfortem. Niepokój zamieniał się następnie w błogość i bezpieczeństwo, których sobie życzyłaś. Nie napisałaś tego wprost, ale sytuacja w której jesteś przytulona mimo, że między wami nie ma komunikacji - kojarzy się z wybaczeniem. Tak więc jest to najpewniej kolejny temat snu, który stanowi źródło twojego zainteresowania na jawie. W dalszej części snów scena się praktycznie powtarza i mimo drobnych zmian wydaje się traktować o tym samym.

Generalnie sny nie przekazują jakichś poleceń czy podpowiedzi, są raczej odbiciem emocji, postaw i przemyśleń z jawy, także tych nieświadomych. Sen nie musiał dotyczyć tego konkretnego Mateusza, ta postać mogła być symbolem kogokolwiek, wobec kogo masz męczące poczucie winy. Podobnie stanie w samolocie będzie dotyczyło wszystkich sytuacji, w której odczuwasz tego rodzaju dyskomfort - odstawania, bycia ocenianą, nieporadną, zażenowaną - np sesja czy specyficzne zajęcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
pozostając tylko w sferze psychicznej, abstrachując od tego co nazęwnątrz..

To co nie mogłaś przyjąć wtedy, zostało nie jako do Ciebie przyłączone.
I ta przyjemność, wyobrażam sobie jest poczuciem dopełnienia- w sferze psychicznej.

Ten starzec - może motyw Starca (mądrego starca). u Ciebie jest problem ze skomunikowanie się z nim - mówi łamana polszczyzną i sam ogląda jakieś filmy (złudzenia) ... to projekcje rzucone we śnie.

Nie mniej po spotkaniu z nim, samolot robi się luźniejszy. Można by było już usiąść, ale nie robisz tego..

Mi to stanie " na baczność' kojarzy się z napięciem, z niemożnością rozluźnienia. I o ile przed wizytą u Starca faktycznie nie było na to przestrzeni, to teraz już jest.

Samolot kojarzy mi się też sam w sobie z popędem, z czymś męskim i ze sfera intelektu...(szybowanie w chmurach).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  NIedokończona podróż PiotrP 1 193 09-09-2018, 07:55
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1