Nie mogę uzyskać LD
#31
Sen o TR to już bardzo istotny progres. Faktycznie przyśnił ci się suchy nawyk, nie połączony z żadną refleksją. Słusznie to teraz korygujesz przykładaniem do nich uwagi, ale nie zmniejszaj ich ilości - początek TR ma być bezwiednym nawykiem, za którym odruchowo podąża świadome myślenie i uważność !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#32
Jedyny problem w tym że ten "progres" miałem bardzo dawno temu :P Od tamtej pory nie miałem już takich snów, ledwie przebłyski, że coś tu nie gra... Ale w takim razie postaram się wrócić do większej ich ilości, gdzieś po prostu wyczytałem że lepiej zrobić 1/2 ale świadomie, niż 10 w biegu (chociaż podejrzewam że 10 dokładnych byłoby najlepsze :) )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#33
(18-07-2018, 14:51 )Zniechęcony napisał(a): Próbowałem tej techniki podczas przechodzenia innego kursu (porobiłem listy znaków, wybrałem najczęstsze elementy i testowałem kiedy tylko zobaczyłem takie, albo nawet tylko podobne zdarzenie).
==============

To super


Niestety najlepszy rezultat do jakiego udało mi się dojść to sen o TR.
===============
To dobry znak, byłeś na dobrej drodze


Zatem tak czy siak źle- albo robię dużo testów i dają "mechaniczne" rezultaty, takie jak sen o TR, albo robię mało testów i w ogóle nie dają żadnych rezultatów :D (...) nie porzuciłem robienia TR, tylko nie robię ich tak często, z 1-4 razy na 2 dni mniej więcej, ale za to poświęcam im więcej uwagi, np nie robię TR gdzieś idąc, tylko się zatrzymuję i zastanawiam nad realnością otoczenia.
Moim zdaniem jest super, ale zwrócę uwagę na dwie rzeczy - pierwsza to taka, ze RT powinno się robić ok 6x dziennie a druga jest taka, że robiąc RT należy się skupić na punktach 2 i 3:

2. Gdy stwierdzisz jasno, że nie śnisz, wyobraź sobie, że to jednak sen i powiedz do siebie: "Wszystko jest snem, ja jestem snem". Pomyśl, że świat dookoła, twoje ciało i ty sam(a), twoja świadomość, również jest snem. Twoja myśl, że "wszystko jest snem" jest snem! Zrób z tego zabawę, wprowadź swój umysł w zabawne pomieszanie. Wyobraź sobie, że przekształcasz rzeczywistość, na przykład zmieniasz kolor jakiegoś przedmiotu lub sprawiasz, że zaczyna on lewitować. Wyobraź sobie, że dokonujesz tego samą siłą woli. Oddychaj głęboko i pobudź swoje emocje. Poczuj niezwykłą, niesamowitą atmosferę stanu podwyższonej świadomości.

3. Gdy to robisz, powiedz do siebie: "następnym razem, gdy będę śnił(a), będę pamiętać, by rozpoznać sen." W czasie gdy to mówisz, na chwilę wstrzymaj oddech. Powtórz to kilkakrotnie, póki nie poczujesz, że to zapamiętałeś(aś).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#34
W kursie jaki przechodziłem punkty 2-3 były określone jako osobne ćwiczenie, nie łączone z każdym TR; w sensie że robić raz na jakiś czas, a TR o wiele częściej. Także robiłem to, ale ledwie kilka razy.... Spróbuję jak radzisz :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie moge otworzyć oczu. Misiek 4 1,248 15-02-2017, 15:05
Ostatni post: incestus
  Robię TR i nie mogę się uświadomić Niecierpliwy18 9 5,698 20-04-2015, 12:08
Ostatni post: wlodi0412
  Nie mogę uzyskać stanu paraliżu sennego Misiek 9 5,064 14-11-2014, 23:57
Ostatni post: Podroznik
  NIe moge latać TurboCry 6 3,207 09-10-2014, 18:08
Ostatni post: Fallen Leaf

Skocz do:

UA-88656808-1