Dlaczego sen zawsze kończy się w najmniej odpowiednim momencie?
#1
Dzień dobry, mam taką małą zagwozdkę, która dotyczy zarówno LD, jak i zwykłych, przyjemnych snów. Dzisiaj miałem ten drugi i byłem wręcz zażenowany, gdy nagle się skończył.

Przez cały sen dążę do jakiegoś celu, na przykład idę gdzieś i spekuluję jak będzie wyglądało miejsce do którego dążę. Po drodze pokonuję wiele przeciwności. Gdy już jestem o krok od osiągnięcia celu, ZAWSZE akurat wtedy dzwoni budzik!
albo
Przez cały sen szukam czegoś, kogoś, buduję coś, robię cokolwiek podobnego - taki sam efekt.
albo taki bardziej próżny przykład:
Przez cały sen flirtujesz z kimś i jak już ma dojść do wiadomo czego - oczywiście akurat wtedy zawsze dzwoni ten budzik lub budzę się z jakiegoś innego powodu.

Co do budzenia się z innego powodu to domyślam się trochę, że może być to spowodowane zmianą fali mózgowych, gdy się nad czymś mocniej skupiam, lub gdy pojawia się za dużo pozytywnych emocji przed osiągnięciem jakiegoś celu - normalka, budzimy się. Tak samo jak w koszmarach w momentach kulminacyjnych budzimy się ze strachu.

Ale kompletnie nie rozumiem kwestii budzika, dlaczego zawsze (nie) wie kiedy akurat zadzwonić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Wielokrotnie na forum opisywałem już ten rodzaj snu :) To, że kończy się budzikiem to nie jest kwestia jego trwania, ale treści. Motywem głównym ma być frustracja - jeden cel, którego nie da się osiągnąć z powodu licznych drobnych przeciwności losu. Gdyby budzik nie zadzwonił w momencie łóżkowym, to stało by się we śnie coś, co i tak by to przerwało. Zauważyłem, że takie sny pojawiają się kiedy na jawie odczuwamy świadomie jakiś stres, najczęściej związany z jakąś trudną powinnością czy obowiązkiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy zawsze podczas Wilda pojawiają się hipnagogi? AniaAnka435 2 406 28-01-2018, 16:54
Ostatni post: incestus
  Czy w LD można zostać na zawsze? FewcioKL 1 674 20-11-2016, 19:40
Ostatni post: PYTKA
Dlaczego przestałam pamiętać? :( Onlyhope 4 1,585 19-05-2016, 22:37
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1