"Coś" podczas próby WILD'a
#1
Dobry, od jakiegoś miesiąca próbuję WILD'a połączonego z WBTB. Próby kończyły się albo hipnagogami słuchowymi (nie mam wizualnych), albo moim problemem. Od razu zaznaczę, że po hipnagogach (1 przypadek), gdy już nic nie odczuwałem, po dobrych 2 godzinach próby po prostu zmieniałem pozycję i zaprzestawałem próby. Oczywiście TR'y wykonywałem, ale zawsze miały one wynik negatywny. W drugim przypadku, pojawiającym się od niedawna (około tygodnia) po hipnagogach, lub podczas ich trwania pojawiało się dosyć dziwne drżenie ciała. Były to skurcze mięśni, najczęściej tułowia oraz nóg, trwające około 15 minut. Po tym okresie po prostu znikały. Hipnagogi dźwiękowe występowały po nich tylko przez parę chwil, a następnie pustka. Nic. TR'y negatywne. Jestem jedynie ciekaw czym mogły być te skurcze. Zauważyłem, że podczas nich byłem w stanie poruszyć gałką oczną, oraz lekko przesunąć palec. Bicie serca też przyspieszało, ale nie wiem czy z powodu wchodzenia w sen (gdzieś wyczytałem że to ma miejsce), czy z powodu ekscytacji, którą nadal staram się opanować. Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Triad

Ps. Już osiągnąłem mały sukces w LD, bo podczas tego miesiąca udało mi się osiągnąć świadomość we śnie poprzez TR'y. Głównie przez wasze forum. Dzięki! :P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
Przyspieszona akcja serca to objaw wchodzenia w sen, tak.
Mimowolne "skoki" kończyn, pojedyncze drgnięcie to zryw miokloniczny, ciało sprawdza czy zasypiasz, albo sen jest za płytki i bodziec przechodzi do ciała (często tak mam).
Jak masz skurcz to znaczy że źle leżysz.
Jak masz uczucie ciężkości, to objaw że jesteś dobrze zrelaksowany i ciało zasypia.

Jeżeli to były wibracje to to były hipnagogi kinestyczne, ciało przekraczało się na senne. Powinny trwać chwilę i powinieneś wejść w sen. Jeżeli nie, wyobraź sobie że znajdujesz się w jakimś miejscu, albo wejdź w jakiegoś hipnagoga. Ewentualnie wstań i zrób TR. Masz dużą szansę że będziesz we śnie.

To nie dzięki forum osiągasz LD, to dzięki sobie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#3
Te opisy brzmią jak próby WILDa bez WBTB, powinieneś przesunąć sobie pobudkę na wcześniejszą godzinę, albo podchodzić do całej próby z większym deficytem snu ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#4
Spróbuję pozmieniać czasy WBTB i napiszę czy coś się zmieniło. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stres podczas próby techniki WILD Dejvid 2 109 Wczoraj, 11:41
Ostatni post: Averl_707
  Czy zawsze podczas Wilda pojawiają się hipnagogi? AniaAnka435 2 317 28-01-2018, 16:54
Ostatni post: incestus

Skocz do:

UA-88656808-1