Chciałabym praktykować LD, ale się boję
#1
Boję się głównie paraliżów sennych. Wiem, że to występuje każdej nocy, ale czy da się uniknąć świadomego przeżycia takiego paraliżu? Zastanawia mnie też, czy OOBE to grzech i czy da się, chcąc przejść do LD niechcący wejść w OOBE.
I jeszcze jedno xD  Słyszałam, że przez świadome śnienie, jak i OOBE mogą nas opętać demony itp. Czy to prawda?
Mam nadzieję, że nie brzmi to jak masło maślane. Z góry dzięki
Slavia napisał 11-11-2016, 00:29 :
Dział, w którym założyłaś temat poświęcony jest artykułom / poradnikom. Przenoszę do odpowiedniego miejsca
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
#2
(10-11-2016, 23:43 )Wielowiejkaa napisał(a): Boję się głównie paraliżów sennych. Wiem, że to występuje każdej nocy, ale czy da się uniknąć świadomego przeżycia takiego paraliżu?
Na paraliże przysenne (tak pozwolę sobie nazywać te "świadome") jako tako przeciwdziałań nie ma. Nie ma zresztą potrzeby, bo nie jest to nic strasznego, a tym bardziej groźnego. Wręcz przeciwnie, takie paraliże można wykorzystać do łatwego ponownego wejścia w sen (już świadomie).

Przykre doświadczenia z paraliżem przysennym wynikają z tego, że ludzie nie wiedzą czym jest to zjawisko i nie zdawają sobie sprawy, że straszne halucynacje / hipnagogi biorą się się z ich lęku i obaw. Tak samo jak we śnie, gdy myślisz o czymś negatywnym, spodziewasz się czegoś strasznego to tak zwykle się dzieje.
Ponadto z paraliżu, jeśli już takiego dostaniemy, da się łatwo wyjść poprzez skupienie się na jednej części ciała (np. palcu i ręki) i staranie się nią poruszyć z całych sił.

W internecie ludzie sami się wszędzie nakręcają na te "słynny i przerażające" paraliże i później takie są tego efekty -Sporo początkujących w świadomym śnieniu boi się że ich złapie paraliż, tak jakby było to coś częstego i powszechnego. A tak naprawdę ilu oneironautów kiedykolwiek coś takiego spotkało? Jednego na tysiąc? :P Na tym forum widziałem chyba tylko ze dwie / trzy osoby których złapał paraliż przysenny. Także podsumowując -Absolutnie nie ma się czego bać.

(10-11-2016, 23:43 )Wielowiejkaa napisał(a): Zastanawia mnie też, czy OOBE to grzech i czy da się, chcąc przejść do LD niechcący wejść w OOBE.
Najpierw zadaj sobie pytanie czy coś takiego jak OOBE (wychodzenie z ciała) w ogóle istnieje. Jak na razie nic na to nie wskazuje, więc odpowiem od razu na drugie pytanie: Nie. Sen to sen, dzieje się tylko w Twojej głowie ;)

Co do pierwszego pytania -Gdyby OOBE istniało, to tak, wg religii chrześcijańskiej praktykowanie czegoś takiego byłoby grzechem.

(10-11-2016, 23:43 )Wielowiejkaa napisał(a): Słyszałam, że przez świadome śnienie, jak i OOBE mogą nas opętać demony itp. Czy to prawda?
Jeśli dotąd poprzez zwykłe sny nie opętał Cię żaden demon, to w śnie świadomym również nie masz się czego obawiać :D "Technicznie" LD to jest zwykły sen, w którym po prostu zdajemy sobie sprawę z tego, że śnimy. Tylko tyle i aż tyle. To nie brama do innego świata zamieszkiwanego przez obce byty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chcę powrócić do LD, ale się boję killermario15 14 3,817 01-05-2016, 16:28
Ostatni post: INSPEK

Skocz do:

UA-88656808-1